FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Dezvăluiri incendiare din partea unui fost antrenor al Stelei: "Daţi-mi, bă, telefonul ăla, să-l sun pe Gigi"

Articol de GSP - Publicat joi, 21 august 2014 00:00 / Actualizat joi, 21 august 2014 10:19

E celebru momentul în care camerele de luat vederi l-au surprins pe Mihai Stoichiţă în timpul unui meci cu Rapid vorbind la telefon.

Fostul antrenor al Stelei a povestit în premieră ce s-a întîmplat atunci, recunoscînd că apelul fusese chiar către patronul echipei, Gigi Becali.

”Bicfalvi luase cartonaş galben într-un meci cu Rapid. Eu vorbisem cu el la pauză şi îi spusesem să nu mai facă atac direct, ci doar să iasă la întîmpinare în zona centrală, să nu rişte nimic, să nu mai comenteze deciziile arbitrilor.

Toată lumea era îngrijorată că o să rămînem în "10" în a doua repriză. L-am sunat pe Gigi Becali în timpul reprizei a doua să-l întreb dacă să-l scot sau nu pe Bicfalvi.

În faţa camerei le-am zis celor din staff "Daţi-mi bă telefonul ală". Şi mi-a zis să fac cum vreau. Aşa că l-am păstrat în teren”, a dezvăluit Mihai Stoichiţă la Look TV.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”