După amicalul cu cehii de la Mlada Boleslav, în care au primit 3 goluri, steliştii au fost surclasaţi de penultima clasată din Liga 1, Concordia Chiajna, cu scorul de 1-4.
Citeşte aici mai multe detalii şi vezi aici o galerie foto de la meci!Ilie Stan l-a folosit titular pe
Răzvan Stanca în poarta Stelei, acordîndu-i credit tînărului Ştefan Ciuculescu în ultimele 20 minute. Cu Mlada evoluase în poartă
Ciprian Tătăruşanu.
Stanca a avut o prestaţie slabă, în ciuda unei lovituri de pedeapsă parate în repriza secundă, în urma unui şut telefonat trimis de Viorel Dinu. Portarul de 32 de ani a încasat toate cele 4 goluri.
Următorul test al "roş-albaştrilor" va avea loc duminică, de la ora 20:00, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO, partidă în care
Ilie Stan va folosi o echipă apropiată de cea pe care o va alinia contra olandezilor de la Twente (16 februarie, ora 22:05, în direct pe PRO TV şi liveTEXT pe GSP.RO).
Cine crezi că va apăra poarta Stelei cu Twente?