FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ACS POLI 2-1

Dinamo e lider în Liga 1, iar Rotariu a fost cel mai bun jucător în meciul cu ACS Poli » Ce dinamoviști au dezamăgit aseară

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 iulie 2016 09:37

Dinamo a câștigat ieri meciul cu ACS Poli, 2-1, și este lider în Liga 1 după două etape.

Formația alb-roșie a condus cu 2-0 la pauză, după o primă repriză excelentă, dar în a doua parte bănățenii au jucat mai bine și au fost la un pas de egalare.

Cel mai bun jucător al "câinilor" a fost Dorin Rotariu, cel care a marcat două goluri. Acesta a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor, cea mai mare a meciului.

Cei mai slabi fotbaliști de la Dinamo au fost Ionuț Șerban, înlocuitorul lui Anton, și Miha Mevlja, noul căpitan al echipei. Mijlocașul a jucat 71 de minute și nu a strălucit, iar fundașul a greșit multe mingi și a fost depășit ușor la gol. Cei doi au primit nota 5.