FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - OŢELUL 3-1

Dinamovistul Cristi Bobar laudă arbitrajul din meciul cu Oţelul şi remarcă un jucător de-ai lui Flavius Stoican: "A mobilizat echipa în vestiar"

Articol de - Publicat marti, 08 aprilie 2014 00:00 / Actualizat marti, 08 aprilie 2014 11:49

Dezavantajaţi de Radu Petrescu la meciul cu Petrolul, scor 2-2, dinamoviştii au primit un penalty cu Oţelul, la 0-1 şi au reuşit să cîştige, scor 3-1.

Directorul sportiv al "cîinilor", Cristi Bobar, remarcă arbitrajul foarte bun al lui Adrian Comănescu. "Am avut parte de un arbitraj corect. Chiar dacă am fost conduşi la pauză, nu avem nimic de reproşat arbitrilor", a spus Bobar pentru GSP.

Roş-albii au reuşit o repriză secundă extraordinară cu Oţelul, iar oficialul dinamovist dezvăluie oamenii care au reuşit să motiveze jucătorii la pauză:

"Dragoş Grigore este un căpitan adevărat, a mobilizat echipa în vestiar, a suplinit absenţa lui Flavius Stoican. Dar şi secunzii Silviu Ioan şi Dorin Mateuţ au pus umărul la victoria echipei".