Articol de GSP - Publicat luni, 13 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 12 februarie 2012 19:38
Azi, dinamoviştii se întorc după 3 săptămîni la Bucureşti, iar antrenorul va semna noul acord cu Dinamo, care-i va dubla salariul. Plus o primă de 100.000 de euro pentru Champions League
Liviu Ciobotariu, 40 de ani, are unul dintre cele mai mici salarii anuale din Liga 1, chiar dacă a dus Dinamo pe primul loc şi, cu el, "cîinii" visează iar la titlu. Dar, o dată cu startul sezonului de primăvară, tehnicianul va avea un salariu mărit semnificativ. De la 3.000 de euro pe lună va cîştiga 5.000 de euro, iar oficializarea noii înţelegeri se va face zilele viitoare la Bucureşti.
Cristi Borcea a avut cu "Ciobiţă", cum îl alintă acţionarul pe antrenor, mai multe discuţii în Antalya privind strategia de viitor a grupării şi a atacat şi problema noii măriri salariale. Ce va fi pusă pe hîrtie în această săptămînă. Totodată, tehnicianul ar putea să mai cîştige în jur de 100.000 de euro dacă va lua titlul şi va duce pe Dinamo în grupele Champions League!
GAZETA DE DUMINICĂ // Borcea păstrează veteranii
Dinamo şi-a păstrat coloana vertebrală, prelungindu-le acordurile celor mai importanţi oameni din lot: Marius Niculae, Cătălin Munteanu şi Ionel Dănciulescu. Gazeta de duminică a prezentat detaliile contractuale stabilite de Cristi Borcea pentru cei trei, Danciu-gol urmînd să fie "cîine" pînă în vara lui 2013, iar Munteanu şi Niculae pînă în 2014. "Le mulţumesc că rămîn aici, cei trei muschetari sînt viitorul lui Dinamo. Nu mi-a luat nici măcar 5 minute să-i conving să semneze, pentru că ei sînt «cîini» adevăraţi", a spus Borcea pentru gsp.ro.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Noul clasament WTA: locul Soranei Cîrstea după sfertul de la Roland Garros + Salt de 93 de locuri!