FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREȘ - PANDURII 0-1

Edi Iordănescu, replică acidă pentru Stăncioiu: "Nu am fost la grădiniță, părinții m-au dat direct în clasa I"

Articol de - Publicat miercuri, 17 februarie 2016 14:13

În minutele de prelungire ale meciului ASA Tg.Mureș - Pandurii, 0-1, Stăncioiu l-a faultat pe Hora în careu, călcându-l pe gleznă, iar arbitrul a dictat penalty.

Hora a rămas pe teren, dar nu a mai putut continua meciul, fiind schimbat imediat după startul părții secunde.

Edi Iordănescu, antrenorul celor de la Pandurii, a comentat declarațiile lui Stăncioiu, despre Ioan Hora.

"Am văzut declaraţiile lui Edi Stăncioiu, un portar pe care îl apreciez, un jucător de grup, reprezentativ pentru ASA. S-a hazardat în declaraţii, nu a fost fair-play faţă de Hora. Am văzut că a avut opinii despre cum am făcut eu schimbările.

Este adevărat că eu nu am fost la grădiniţă, părinţii m-au considerat atât inteligent încât m-au dat direct în clasa 1. Nu am învăţat cum să fac schimbările acolo, le-am învăţat mai târziu, dar mai bine. Nu îmi spune mie Stăncioiu cum să fac schimbările. Nu e nevoie de multă inteligenţă ca să înţelegi că Hora a ieşit pe teren ca să încerce să joace, el a fost tratat la pauză cât s-a putut de medici, a încercat să forţeze, după care nu a putut şi l-am schimbat.

Mi-ar plăcea ca jucătorii să se uite la ce fac ei şi mai puţin ce fac antrenorii, şi mai ales dacă sunt antrenorii de la echipe adverse", a spus Edi Iordănescu, la Radio Infinit.

"Hora n-a mai continuat meciul, dar a intrat cîteva secunde în a doua repriză. Astea sînt gesturi de grădiniță. Pentru asta mă dădea afară de la grădiniță" Edi Stăncioiu, după meciul ASA - Pandurii

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”