LIGA 1    •   

SUPERLUNA

Efectele superlunii » Cum a fost resimţit fenomenul în Liga 1

 
06 Mai 2012 13:29
 

Superluna şi-a pus amprenta asupra Ligii 1 Foto: Jurnalul.ro

Superluna a avut un impact major aseară chiar şi în Liga 1. Mai multe evenimente fără precedent s-au întîmplat ieri, cînd luna a fost cel mai aproape de pămînt.



- Gigi Becali a crezut ieri seară că este antrenorul lui Dinamo. L-a dat afară de trei ori pe Bonetti, înlocuindu-l de fiecare dată cu Stoichiţă

- Atracţia gravitaţională a lunii l-a ajutat pe Kapetanos să înscrie în ultimele minute ale meciului cu Dinamo

- Deşi el îi titularizase, Bonetti nu i-a recunoscut la pauză pe Naumovski, Nica şi Muşat, acuzîndu-i că sînt oamenii lui Andone

- Ghinga a marcat golul Sportului cu U Cluj (1-1), profitînd de neatenţia lui Bornescu. Portarul ardelenilor privea gingaş răsăritul superlunii

- Bonetti e foc şi pară pe Grigore şi Luchin. Fundaşii l-au scăpat din marcaj pe Kapetanos la gol, fiind preocupaţi să urce pe facebook pozele cu superluna din Ştefan cel Mare

- CFR-ul a sărbătorit pînă dimineaţă victoria cu Dinamo, moment în care au realizat că nu au cîştigat încă titlul

- Stadionul din Ştefan cel Mare a fost mai animat ca niciodată. Toţi patrupezii din apropiere au făcut atmosferă urlînd la lună

- Dragoş Săvulescu nu a fost prezent la meci, de teamă să nu se transforme într-un vîrcolac

- Jucătorii dinamovişti au fost surprinşi pe durata partidei fredonînd hitul formaţiei Class: "Luna mi-a zîmbit / M-a acoperit"

Tu ai surprins vreun eveniment neobişnuit?

 
Comentarii (8)
fotbalfan  (3298 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 06 Mai 2012, 15:19
ieri cand erau glume despre cfr, injurati p-aici ca toti dracii.
astazi, cand nu mai sunt glume despre voi, e cel mai bun umor!
asa sunt ceferistii?
e buna aia cu ceferistii care a usarbatorit pana dimineata si pe urma si-au dat aseama ca nu au castigat titlul :)
06 Mai 2012, 18:13   •   Comenteaza
acvila_fcrb  (302 comentarii)
:)))))) bravo !!
06 Mai 2012, 16:44   •   Comenteaza
liviuemil  (1812 comentarii)
Postat de detroit_red_dog pe 06 Mai 2012, 15:02
Doar un analfabet ca tine ar putea sa rada la glumele fara haz ale gazetei!
A saptea, aia cu javrele e buna !!!!
06 Mai 2012, 16:41   •   Comenteaza
steaua.libera  (15267 comentarii)
Postat de schurlle pe 06 Mai 2012, 14:26
:))))tari mai radem un pic
ieri cand erau glume despre cfr, injurati p-aici ca toti dracii.
astazi, cand nu mai sunt glume despre voi, e cel mai bun umor!
asa sunt ceferistii?
06 Mai 2012, 15:19   •   Comenteaza
detroit_red_dog  (1159 comentarii)
Postat de schurlle pe 06 Mai 2012, 14:26
:))))tari mai radem un pic
Doar un analfabet ca tine ar putea sa rada la glumele fara haz ale gazetei!
06 Mai 2012, 15:02   •   Comenteaza