FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Cu Tudor, Steaua mereu joacă în 12 » Şapte meciuri în care centralul i-a ajutat pe roş-albaştri

Articol de GSP - Publicat luni, 03 august 2015 09:17

În partida FC Botoşani - Steaua, 0-1, arbitrul Alexandru Tudor a avut un rol decisiv, refuzînd un penalty clar botoşănenilor.

Gazeta Sporturilor de azi prezintă şapte episoade, de-a lungul a 10 ani, în care arbitru Alexandru Tudor şi-a confirmat statutul de "omul de casă al Stelei" şi i-a ajutat pe roş-albaştri.

În sezonul 2005-2006, Tudor a fost decisiv pentru Steaua în derby-ul cu Dinamo, terminat 2-2.

În minutul 24, la scorul de 2-0 pentru Steaua, nu l-a eliminat pe Bănel Nicoliţă după un fault întîrziat asupra lui Mărgăritescu. Cu şase minute mai devreme Nicoliţă primise un "galben"

În sezonul 2007-2008, Steaua a învins pe CFR Cluj, 3-1, dar Tudor le-a refuzat clujenilor două penalty-uri clare.

În minutul 58 nu a acordat penalty pentru CFR Cluj după ce Zapata l-a faultat pe Semedo. În minutul 78 nu a acordat pentalty pentru CFR Cluj după ce Ovidiu Petre l-a faultat pe la spate pe Culio

Vezi în ediţia tipăritei a Gazetei Sporturilor sau în varianta digitală care sînt celalalte cinci partide în care Alexandru Tudor i-a avantajat clar pe jucătorii Stelei.