FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA

Fază controversată în Dinamo-Steaua » Arbitrii, din nou în centrul atenției

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 mai 2015 21:58

Partida dintre Dinamo și Steaua a avut parte de o fază controversată. În finalul primei reprize, Steaua a scăpat pe contraatac, însă arbitrul de tușă a ridicat ofsaid.

Chipciu a primit o pasă în adîncime de la Breeveld, însă arbitrul asistent Alexandru Cerei a ridicat fanionul pentru a semnaliza o poziție de ofsaid a stelistului. Din anumite unghiuri decizia arbitrului pare corectă, însă există și un unghi unde pare să nu fi fost ofsaid.

Brigada de arbitri e condusă de Cristi Balaj, ajutat la cele două linii de Valentin Avram și Alexandru Cerei. Cei doi arbitri adiționali sînt Cătălin Popa și Adrian Cojocaru.