FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEŞ - STEAUA 2-2

Meci nebun în «Trivale». FC Argeş-Steaua 2-2!

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 martie 2009 00:00

FC Argeş şi Steaua s-au întîlnit astăzi într-un meci foarte spectaculos, în care am putut vedea patru goluri, un penalty ratat şi o mulţime de ocazii ratate de ambele părţi.

După ce Cristi Tănase a deschis scorul cu un şut norocos ce a lovit întîi bara, Ovidiu Petre a egalat cu o lovitură de cap bine plasată. Ogăraru a avut şansa lui 2-1 în bocanc în repriza secundă, dar penaltyul executat de fundaşul Stelei a fost uşor reţinut de Boşneag şi meciul părea că se va încheia la egalitate, scor 1-1.

Kapetanos a adus al doilea gol al Stelei tîrziu, la o gravă greşeală de marcaj a lui Bazzi, dar jucătorul argentinian şi-a rescumpărat greşeala doar cîteva minute mai tîrziu, cînd a adus golul 2 al piteştenilor. Scor final 2-2, iar partida se încheie cu o remiză echitabilă ce nu poate mulţumi însă pe Steaua.

Vezi o lovitura libera periculoasa trimisa de Cristian Tanase!

1-0, vezi golul lui Cristian Tanase!