FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

FC Voluntari, remiză cu coșmarul lui Dinamo, în primul meci amicla din Slovenia

Articol de GSP - Publicat joi, 29 iunie 2017 10:20

FC Volutnari, deținătoarea Cupei României, a terminat la egalitate primul amical din cadrul cantonamentului din Slovenia.

Ilfovenii au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu formația ucraineană Vorskla Poltava, fosta adversară a lui Dinamo din preliminariile Europa League.

Condusă cu 0-1 încă din minutul 21, FC Voluntari a egalat în minutul 71, grație reușitei lui Pîrcălabu.

Echipa utilizată de Claudiu Niculescu: Gavrilaş - M. Leasă, Balaur, C. Achim, Olteanu - Răuţă, Novac - Căpăţînă, Tudoran, Popadiuc - Ad. Bălan.

Pe parcursul partidei, au mai evoluat și Andrei Ionescu, Balauru, A. Coman, Acsinte, Pîrcălabu, Tăbăcariu, Lazăr, Deac, Marinescu, Ivanovici și Voduț.

În cadrul stagiului de pregătire sloven, echipa antrenată de Claudiu Niculescu va mai disputa două partide de verificare:

1 iulie: Slaven Belupo (Croația)
3 iulie: Gorica sau NK Celje (Slovenia)