FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

FCSB - CFR CLUJ 1-1 // Eroul liderului e în al nouălea cer: "Nici nu pot să vă explic cât de fericit sunt!" + Discuția dintre Pintilii și Kovacs de pe culoar

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 23:11

Bogdan Planici (26 de ani) și Mihai Pintilii (33 de ani) îndeamnă la calm după egalul cu CFR Cluj, scor 1-1.

"Am rămas lideri, dar titlul se va juca până în ultima etapă. Trebuie să luăm fiecare meci în parte. Sper să scoatem maximum din meciul de la Iași.

La pauză l-am întrebat pe Istvan Kovacs de ce am primit galbenul din prima repriză. Mi-a explicat, am înțeles, apoi nu am avut nicio contră.

După ce am primit gol am început și noi să jucăm fotbal. Bine că am marcat. Îmi era dor de o asemenea atmosferă", a declarat Mihai Pintilii la Look TV.

Planici vrea să schimbe postul :)

"Am reușit să marcăm în final. A fost cel mai important meci al acestui sezon. Nici nu pot să vă explic cât de fericit sunt!

Ambele formații au apărat acel 0-0 din start.

Atmosfera a fost peste cea de la meciul cu Lazio. Fanii sunt al 12-lea jucător pentru noi.

Nu s-a schimbat nimic în lupta pentru titlu. Avem șanse mai mari în acest moment. Ne permitem și un egal.

Mi-ar plăcea să fiu atacant, dar nu am calitățile necesare. Am fost norocos. Mă gândesc și la echipa națională (n.r. a Serbiei), dar concurența este una uriașă. Eu sper în continuare", a comentat Planici la Look TV pe marginea reușitei.