FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - DINAMO 3-0

Flavius Stoican ştie unde a pierdut Dinamo derby-ul » "La 2-0 am simţit că s-a terminat! Felicit Steaua"

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 10:35

Dinamo a pierdut cu 3-0 derby-ul cu Steaua şi nu a mai cîştigat de 10 meciuri în faţa rivalei, dar Flavius Stoican este încrezător că dinamoviştii vor cîştiga curînd un derby şi cere răbdare.

"Steaua are jucători foarte buni, cu experienţă şi multe jocuri la activ. Noi am jucat bine, am avut ocazii, dar ne-a lipsit şansa. Au marcat un gol în finalul reprizei, din fază fixă, pentru că au jucători înalţi.  În a doua repriză am încercat să punem presiune, am avut ocazii, dar nu am putut marca.

Ei au marcat al doilea gol cu şansă şi atunci am ştiut că s-a terminat totul.  E o victorie meritată a Stelei, au arătat că au clasă.

La iarnă vor veni întăriri pe posturile pe care nu aveam dubluri şi atunci vom avea o echipă mai bună, mai echilibrată", a declarat Flavius Stoican la LookTV.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”