LIGA 1    •   FC VASLUI

FOTO EXCLUSIV Ciobotariu s-a înţeles cu Porumboiu şi a condus deja primul antrenament al Vasluiului

Ovidiu Ioaniţoaia

Nu Craiovei!

FOTO: Gabriel Tănasă

Marti, 08 Octombrie 2013, 18:50

Ionuţ Moşteanu a fost înlăturat de la cîrma echipei în urma înfrîngerii cu Steaua. Locul său va fi luat de fostul antrenor al lui Dinamo, Liviu Ciobotariu.

Chiar dacă se află de cîteva zile plecat în străinătate, Adrian Porumboiu s-a înţeles rapid cu Ciobotariu, care deja a condus şi primul antrenament al "galben-verzilor".

Deşi au trecut doar 10 etape, FC Vaslui este la al 3-lea antrenor, după Ilie Stan şi Ionuţ Moşteanu. Costinel Botez va fi secundul lui Ciobotariu la FC Vaslui.

Ciobotariu le-a mai antrenat pînă acum pe FC Naţional, CS Otopeni, Pandurii, CF Brăila, Dinamo şi CSMS Iaşi.

Comentarii (22 ) Adaugă comentariu

titiduru22  •  09 Octombrie 2013, 04:08

E clar s-a dilit Porumboiu !!!

tazdevil  •  08 Octombrie 2013, 21:38

Postat de faraday pe 08 Octombrie 2013, 20:20

cand si unde se vand biletele la meciul cu estonia?

www.myticket.ro

dash.berlin  •  08 Octombrie 2013, 21:36

Postat de gymd pe 08 Octombrie 2013, 21:01

da scolitu asta, a terminat turul pe locul 1 pe cand era la noi, iar daca mai ramanea in retur va rupeam fasu oitzelor

:))))))))) si de ce n-a ramas bre? :))) dinamo nu va mai fi pe locul intai cel putin 5 ani de acum inainte .

dash.berlin  •  08 Octombrie 2013, 21:35

Postat de lapusneanul pe 08 Octombrie 2013, 21:23

pai ce, te mai duci? dupa ce facem egal cu andorra, nu mai are rost :)))

nici chiar asa...

tazdevil  •  08 Octombrie 2013, 21:30

Postat de gymd pe 08 Octombrie 2013, 21:01

da scolitu asta, a terminat turul pe locul 1 pe cand era la noi, iar daca mai ramanea in retur va rupeam fasu oitzelor

La Dinamo a avut si el o dorinta:sa nu-l vanda pe Torje........conducerea "l-a ascultat",iar rezxultatul se stie..................Oricum cert este ca la Vaslui nu face nimeni treaba......insa vom vedea ce si cum.....

lapusneanul  •  08 Octombrie 2013, 21:23

Postat de faraday pe 08 Octombrie 2013, 20:20

cand si unde se vand biletele la meciul cu estonia?

pai ce, te mai duci? dupa ce facem egal cu andorra, nu mai are rost :)))

lapusneanul  •  08 Octombrie 2013, 21:21

Postat de gymd pe 08 Octombrie 2013, 21:00

Ciobotariu o sa impuna o disciplina de fier, veti vedea prin jocurile urmatoare ale Vasluiului, la Dinamo asa a facut si a dat roade, pacat ca sa stricat echipa in retur, dar va face treaba daca va fi lasat in pace, le mai trb totusi inca 3 plombe dar pe bani buni si de valoare, in rest Vasluiul arata bine

ma, echipele unde antreneaza ciobi, joaca ...molcom, exact cum vorbeste el ! :)

mr.d  •  08 Octombrie 2013, 21:07

degeaba aduce antrenor. echipa nu joaca pt. ca jucatorii nu sunt platiti cu lunile!

gymd  •  08 Octombrie 2013, 21:02

Postat de dash.berlin pe 08 Octombrie 2013, 19:10

Bun antrenor :) scolit la 6inamo ::)))

voi nustiu unde erati pe atunci cand Dinamo era pe locul 1, dar akuma laudati-va ca doar unu e mondial pe nume Reghe manelar :))))))))))) vai de lana voastra :)))))))))))))))

gymd  •  08 Octombrie 2013, 21:01

Postat de dash.berlin pe 08 Octombrie 2013, 19:10

Bun antrenor :) scolit la 6inamo ::)))

da scolitu asta, a terminat turul pe locul 1 pe cand era la noi, iar daca mai ramanea in retur va rupeam fasu oitzelor