FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO 1-0

FOTO EXCLUSIV Conversație aprinsă între Contra și jucătorii CFR-ului! Ce au discutat și cum au reacționat fotbaliștii

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 august 2017 10:36

Steliano Filip a afirmat la finalul meciului câștigat de CFR Cluj în fața lui Dinamo (1-0) că jucătorii ardelenilor au recunoscut că nu a fost vorba de penalty la faza la care George Găman a considerat că Nedelcearu a lovit mingea cu mâna în careu (detalii AICI).

De altfel, la finalul partidei, Cosmin Contra a mers în parcarea stadionului și a discutat cu fotbaliștii celor de la CFR Cluj în legătură cu faza care a decis soarta partidei.

"Au spus și unii jucători de la CFR, dar nu pot să dau nume, că nu e corect. Au spus ca nu e nici vorbă de penalty. E păcat, pentru că am făcut un meci mare, un meci bun, păcat că nu am reușit să băgăm mingea în poată", a spus Steliano Filip la TV Dolce Sport.

Filip a fost protagonistul unei ratări monumentale în minutul 74, când a reluat peste poartă după ce a rămas singur în careu cu Vâtcă.

Dinamo a pierdut meciul din Gruia în urma unui penalty controversat acordat de centralul George Găman în minutul 35, când a considerat că Nedelcearu a respins un balon cu mâna, în ciuda afirmațiilor fotbalistului, care a susținut că mingea l-a lovit în piept.