FOTBAL  »  Superliga  »  ASA - PANDURII 0-2

FOTO EXCLUSIV Țucudean, cu urechea tăiată și eliminat! ASA acuză "roșul": "El a fost cel agresat! Acolo s-a rupt totul"

Articol de - Publicat luni, 07 martie 2016 22:34

George Țucudean a fost lovit puternic în cap de Vasco în minutul 16, atacantul a primit îngrijiri medicale 5 minute, reintrând pe teren cu un bandaj.

Vasco a încasat un cartonaș galben, iar mureșenii au acuzat intrarea dură a acestuia, Țucudean luând și el galben pentru proteste și pentru un fault la portughez.

În minutul 31, Țucudean a încasat al doilea galben pentru un fault la Grecu și a fost trimis la vestiare, unde s-a observat și gravitatea loviturii primite inițial de la Vasco.

Mureșenii au acuzat dur arbitrajul lui Colțescu, spunând că Țucudean ar fi victima în toată situația și că nu avea de ce să fie eliminat: "E incredibil, el a fost cel agresat! Acolo s-a rupt totul".

Ulterior, gazdele au pierdut de tot controlul partidei, fiind eliminați alți trei fotbaliști. Pandurii s-au impus cu 2-0.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”