FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ACS POLI TIMIȘOARA 1-2

FOTO Imprudența lui Penedo a costat-o scump pe Dinamo » Penalty corect acordat pentru ACS Poli

Articol de GSP - Publicat luni, 11 septembrie 2017 21:17

Condusă cu 0-1, prin golul lui Costache, ACS Poli Timișoara a restabilit egalitatea în "Ștefan cel Mare" în minutul 36, după ce Vașvari a transformat penalty-ul obținut de Bârnoi.

Lansat ideal de Șeroni, Bârnoi a scăpat singur spre poarta dinamovistă, fiind doborât de Jaime Penedo: panamezul "câinilor" a ieșit târziu și neinspirat din poartă și l-a agățat pe jucătorul bănățenilor.

*FOTO: Captură TV Dolce Sport

După ce s-a consultat cu unul dintre asistenții săi, Adrian Cojocaru a dictat penalty, acordându-i cartonaș galben lui Penedo. Penalty-ul a fost executat cu multă siguranță de Vașvari.

Meciul dintre Dinamo și ACS Poli poate fi urmărit AICI în format liveTEXT. La pauză scorul e egal, 1-1.