FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FCSB 0-3

FOTO Ordin de la Becali? MM Stoica a primit un mesaj pe bancă și Dică a făcut imediat schimbarea! Reacția patronului

Captură TV Telekom Sport +2   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 decembrie 2017 22:18

În minutul 55 al partidei dintre FC Botoșani și FCSB, scor 0-3, pe banca roș-albaștrilor a avut loc un moment cel puțin ciudat.

Mihai Stoica, directorul sportiv al oaspeților, a primit un mesaj pe telefon, iar două minute mai târziu a fost introdus pe teren Florinel Coman în locul lui Vlad Achim.

Trebuie specificat că în minutul 55 când MM a primit mesajul, Florinel Coman nu era trimis la încălzire și a intrat pe teren imediat cum oficialul roș-albaștrilor a primit mesajul.

Schimbarea a fost de bun augur pentru că Florinel Coman a făcut faza de la golul de 2-0 reușit de Dennis Man.

"E vreo lege care nu-i permite patronului să colaboreze cu antrenorul? N-am dat mesaj, dacă dădeam mesaj o făceam la pauză", a declarat Gigi Becali după meciul cu Botoșani, la TV Digi Sport.