FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

FOTO Primele imagini cu Gabi Tamaş în tricoul Stelei » Au trecut aproape 6 luni de la ultimul meci oficial al fundaşului

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 01 martie 2015 19:35

Gabi Tamaş a debutat azi în tricoul Stelei, jucînd primul său meci după o pauză de 5 luni şi 3 săptămîni. Jucătorul s-a accidentat grav în Anglia, unde ulterior i-a fost reziliat contractul cu Watford.

Ultimul său meci oficial a fost pe 20 septembrie 2014, la între Watford şi Bournemouth, terminat la egalitate, 1-1.

În acel meci, Tamaş a intrat din primul minut, însă din cauza accidentării a ieşit de pe teren în minutul 32, cînd a fost înlocuit de Cathcart.

Azi, fundaşul a intrat în minutul 80 şi nu a jucat deloc rău, deşi a avut la dispoziţie doar aproximativ 15 minute, cu tot cu prelungiri.

Jucătorul de 31 de ani a expediat în careu cîteva mingi care se puteau transforma în gol pentru echipa sa. Steaua a remizat cu CS U Craiova, scor 0-0.

13.12.2009 este data ultimului meci al lui Tamaş în Liga 1. Atunci evoluat pentru Dinamo în remiza cu Vaslui, scor 1-1