FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - PANDURII 0-3

FOTO şi VIDEO » FC Braşov - Pandurii 0-3 » Prima victorie pentru elevii lui Grigoraş după patru meciuri

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 noiembrie 2014 17:46

În primul meci de astăzi din Liga 1, FC Braşov a fost învinsă de Pandurii, scor 3-0.

VEZI AICI GOLUL LUI BULEICĂ

VEZI AICI AL DOILEA GOL AL LUI BULEICĂ

VEZI AICI AL TREILEA GOL AL GORJENILOR

VEZI AICI MECIUL LIVETEXT

Pandurii a început mai bine meciul şi a ratat primele ocazii prin Buleică şi Shalaj. Cei doi au combinat şi la golul de 1-0, cînd Shalaj a centrat de pe partea dreaptă şi Buleică a înscris cu capul din 3 metri.

În repriza a doua, FC Braşov a încercat să profite de faptul că jucătorii de la Pandurii erau mulţumiţi de rezultat, însă nu au reuşit să pună în pericol poarta lui Stanca.

În minutul 74, Buleică a majorat diferenţa, printr-o acţiune proprie. Jucătorul a pătruns printre doi braşoveni şi a şutat de la marginea careului. Mingea a lovit bara şi a intrat în poartă.

Dan Roman a înscris şi el un gol, în minutul 88. Atacantul a scăpat singur cu Marinescu şi a înscris cu un şut printre picioarele portarului braşovean.

După această victorie, Pandurii a acumulat 15 puncte şi a urcat pe locul 11, părăsind zona retrogradabilă. FC Braşov rămîne pe locul 8, pînă la meciul celor de la CS U Craiova, cu 19 puncte.

Echipele de start:

FC Braşov: Marinescu - Vagner, Diogo Santos, Leko, S.Rodrigues - Constantinescu, C.Munteanu, Ş. Moraru, Aganovici - Enceanu- Ganea

Rezerve: D.Mutu, C. Cristea, Ciocîlteu, Ţîră, Buga, Al. Grigoraş, Străuţ
Antrenor: Adrian Szabo

Pandurii: Stanca - Pleaşcă, Erico, Mevlja, Momcilovici - Nistor, Elton, Anton- Shalaj, Buleică, Roman,

Rezerve: Gliwa, Unguraşan, Predescu, Iorga, Şendroiu, Shamsin, Nicoară
Antrenor: Petre Grigoraş

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”