FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - PANDURII 3-2

FOTO şi VIDEO Hattrick spectaculos al lui Fulop şi gorjenii îşi pot lua adio de la locul 4 » FC Botoşani - Pandurii 3-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 20 aprilie 2014 18:23

FC Botoşani a învins cu 3-2 pe Pandurii, meci în care Istvan Fulop a reuşit un hattrick. Gorjenii pierd contactul cu Dinamo şi Vaslui în lupta pentru un loc de Europa.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Echipa lui Pustai a avut un start foarte bun. Elton a deschis scorul cu o lovitură de cap. Dar gazdele au revenit spectaculos. După două minute, Fulop a egalat. Şi a făcut show pînă la pauză. În ultimele două minute ale primei reprize, a mai marcat de două ori, cu execuţii de adevărat vîrf.

Intrat pe parcurs, Alex a redus din diferenţă printr-o lovitură de cap din 6 metri.

După acest insucces, Pandurii rămîn la 7 puncte în spatele lui Dinamo, ocupanta locului 4.