FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - RAPID 2-2

FOTO&VIDEO Coşmar la indigo » Rapidul a terminat la egalitate cu Mediaş(2-2) şi şi-a luat adio de la titlu

Articol de GSP - Publicat joi, 10 mai 2012 00:00 / Actualizat joi, 10 mai 2012 23:36

Rapid a remizat la Mediaş, 2-2, şi a rămas la 4 puncte în spatele Vasluiului şi a celor de la CFR Cluj. Grigore şi-a marcat un autogol în minutul 90 şi a readus aminte de egalul de etapa trecută, 1-1, cu Tg. Mureş

Rapidiştii au primit penalty pentru henţul în careu a lui Frăsinescu. Herea a ratat, dar Kovacs a decis repetarea loviturii, pentru că medieşenii intraseră în careu înaintea executării. Vezi AICI faza

Herea a transformat a doua oară şi a deschis scorul(17). Vezi AICI golul Giuleştenii s-au desprins după ce Bozovici a centrat în faţa porţii, iar reluarea cu latul a lui Grigorie a fost deviată în poartă de Roman(38). Vezi AICI golul

Răzvan Lucescu a pregătit o altă tactică pentru repriza secundă. Rapidiştii au preferat să stea la cutie şi să lovească pe contraatac. Jocul oaspeţilor a anesteziat aproape ambele echipe.

Bawab a reaprins speranţele pentru gazde. În minutul 79, a prins un şut năprasnic la colţul lung şi a redus din diferenţă.Vezi AICI golul

Issa Ba a fost eliminat în minutul 84. Dar chiar şi în aceste condiţii, Gazul a adus un nou coşmar rapidiştilor. Grigore a reluat în proprie poartă o centrare din corner şi a stabilit scorul final, 2-2. Vezi AICI golul