LIGA 1    •   DERBY DE ROMÂNIA

Gata pentru Derby de România » S-au stabilit data şi ora meciului Dinamo - Steaua

Ovidiu Ioaniţoaia

Nu Craiovei!

Marti, 16 Aprilie 2013, 12:59

Suporterii îşi pot face deja planuri pentru a nu rata Derby de România. S-au stabilit data şi ora la care se va juca meciul dintre Dinamo şi Steaua.

Derby-ul istoric al campionatului românesc se va disputa pe 10 mai, de la ora 20:30. Digi Sport 1, televiziunea care va transmite meciul, face pregătiri speciale. Derby de România va fi transmis cu 20 de camere conectate la două care de transmisie, grafică specială şi un steady-cam, cameră mobilă pe marginea terenului.

În tur, Steaua a cîştigat cu 3-1.

 

Comentarii (49 ) Adaugă comentariu

adimutu14  •  16 Aprilie 2013, 22:32

Va batem sa va scoatem impresiile astea din cap ca deja exagerati!!! HAI DINAMO!!!

r3mus_dinamovistu  •  16 Aprilie 2013, 18:55

Postat de alex.nazarie pe 16 Aprilie 2013, 14:52

Ce bine ca a acceptat atat liga cat si digi ca meciul sa fie vineri, o sa fie pe National Arena in contextul asta, iar stadionul va fi plin.... dar avand in vederea ce transmisie anunta digi ca face ma tot gandesc... sa vad de acasa sau de pe stadion

Turn off your television / Turn on your passion Deci hai pe stadion ! Te asigur ca nu o sa regreti ca ai lasat acasa transmisiunea HD a celor de la Digi.

ionutgabriel94  •  16 Aprilie 2013, 17:31

In mai pe 10 , Mereu vom petrece ! FCD Rullezzz

speedy73  •  16 Aprilie 2013, 17:23

Postat de policefun pe 16 Aprilie 2013, 16:12

Dragilor apropo i-mi aduc aminte de meciuri in care stateam cu amici mei stelisti ( si nu putini) si vedeam cate un meci impreuna. loc pe stadion nu mai gaseam ( se juca cu casa inchisa) si atunci intr-un bar sau la un restaurant urmaream impreuna meciul. Fie unii fie eu si alti dinamovisti aveam taria de a recunoaste valoarea echipei adverse si mai ales aveam puterea de a strange mana invingatorilor. Si azi ma gandesc, mai pot discuta suporteri macar fara jigniri? M-as bucura sa revenim la a ne a i ncuraja echipa proprie fara a jigni profund echipa adversa!!! Fie ca cel mai bun sa invinga ( iar daca asta va fi DINAMO cu atat mai bine pentru Mine).

asta ar fi starea normala a lucrurilor. da' acuma e la moda sa fii ultras, nu sa fii suporter :)

mariuss72  •  16 Aprilie 2013, 16:33

Postat de utaaradan pe 16 Aprilie 2013, 16:31

derby stalinist ! traiasca usl tovarasi ! :))

Bre, matale fugi si comenteaza la divizia sateasca, lasa-ne cu TUTA ta...

utaaradan  •  16 Aprilie 2013, 16:31

derby stalinist ! traiasca usl tovarasi ! :))

kanye  •  16 Aprilie 2013, 16:25

10 MAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X

policefun  •  16 Aprilie 2013, 16:12

Postat de cobra234 pe 16 Aprilie 2013, 15:17

SE MAI INTAMPLA ,DAR RAR,SI NU IN ROMANIA,,,AICI AM PRIETEN RAPIDIST,SI DINAMOVIST...SPRE EXEMPLU MECIUL RAPID STEAUA L-AM VAZUT IMPREUNA,, AM CRITICAT AMBELE ECHIPE IMPREUNA,,LE-AM LAUDAT IMPREUNA,,, BA CHIAR SI CATE O GLUMA,,LA LIMITA BUNULUI SIMT,,, IN ROMANIA , MULTE SE INTAMPLA SI DIN CAUZA SITUATIEI,, CRISPATI, STRESATI ,DE TOT CE SE INTAMPLA IN TARA,, ASI VARSA NERVII PE STADIOANE,,,ASTA E SI DEACEEA MULTI ROMANI PLECATI,REFUZA ROMANIA,, DEACEEA UNII PREFERA ALTE LOCATII,PTR VACANTE,SI IN ROMANIA MAI VIN LA 4-5 ANI,,, ASA DE DORUL RUDELOR,SI, DE LOCUL UNDE TE-AI NASCUT,,,IN REST TOTUL LASA DE DORIT

Dragilor apropo i-mi aduc aminte de meciuri in care stateam cu amici mei stelisti ( si nu putini) si vedeam cate un meci impreuna. loc pe stadion nu mai gaseam ( se juca cu casa inchisa) si atunci intr-un bar sau la un restaurant urmaream impreuna meciul. Fie unii fie eu si alti dinamovisti aveam taria de a recunoaste valoarea echipei adverse si mai ales aveam puterea de a strange mana invingatorilor. Si azi ma gandesc, mai pot discuta suporteri macar fara jigniri? M-as bucura sa revenim la a ne a i ncuraja echipa proprie fara a jigni profund echipa adversa!!! Fie ca cel mai bun sa invinga ( iar daca asta va fi DINAMO cu atat mai bine pentru Mine).

bububogdan  •  16 Aprilie 2013, 16:09

In mai, pe 10, in mai, pe 10 ... MEREU VOM PETRECE !

lexfcd  •  16 Aprilie 2013, 15:52

In mai, pe 10, mereu vom petrece!