FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Gest emoţionat al lui Lukasz Szukala » Fundaşul i-a dedicat golul lui Raul Rusescu

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 09:39

Lukasz Szukala a marcat unicul gol al primei reprize a meciului dintre Steaua şi Dinamo şi i l-a dedicat lui Raul Rusescu.

După gol, fundaşul s-a îndreptat către banca de rezerve, unde era pregătit un tricou al atacantului stelist. Szukala a luat tricoul şi l-a aratat către suporteri, pentru a arăta că este alături de Rusescu.

Raul Rusescu a suferit o fractură de orbită în meciul cu ASA Tîrgu-Mureş, după o lovitură cu cotul a lui Gabi Mureşan.

Stelistul a fost aproape de a-şi pierde ochiul şi va fi operat marţi, urmînd să lipsească aproximativ o lună de pe teren. Vezi aici mai multe detalii

Urmăreşte AICI fazele minut cu minut şi susţine-ţi echipa în Derby! Fii primul care comentează!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”