FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - PETROLUL 0-0

Gigi Mulţescu este nemulţumit după meciul cu Astra: ”Cred că meritam un penalty”

Articol de GSP - Publicat luni, 27 octombrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 27 octombrie 2014 23:23

Astra şi Petrolul au încheiat la egalitate ultimul meci din Liga 1, scor 0-0. Gigi Mulţescu este mulţumit cu egalul obţinut pe terenul Astrei, dar este de părere că Petrolul trebuia să primească un penalty.

”Puteam să facem mai mult. E un rezultat echitabil pentru că ne-am împărţit perioadele de posesie şi ocaziile. În primele 15 minute am avut ocazii, dar nu am avut şansă. La pauză le-am zis să joace mai rapid, din prima şi să dea gol. Jucătorii m-au ascultat pînă la gol.

Astra e o echipă valoroasă, cu jucători buni. Eu am văzut că meritam penalty. Jucătorul mi-a zis şi el că a fost busculat. Ne-am obişnuit ca la fiecare meci să nu se dea penalty”, a declarat Mulţescu la LookTv.