FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU

Gloria Buzău-Debrecen 4-2, într-un meci amical disputat în Ungaria

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 ianuarie 2009 00:00

Gloria Buzău a învins, vineri, scor 4-2, formaţia maghiară Debrecen, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire pe care îl efectuează în Ungaria.

Golurile "lanternei roşii" din Liga I au fost marcate de Axente (48-penalty, 65) şi Popovici (56, 74).

Tehnicianul Ion Balaur a folosit pentru fiecare repriză a meciului cîte o echipă diferită:

Gloria (repriza I): Zimmerman - Dias, Mera, Vlaicu, Sandu - Scutaru, Matei, Aziz Tafer, Vigariu - Chiţu, Mansour.

Gloria (repriza II): Arcaba - Popa, Diogo, Vlaicu, Teuşan - Ademar, Moreira, Pătraş, Popovici - Cojocnean, Axente.

Echipa buzoiană va reveni în ţară duminică din catonamentul în care a mai disputat un singur meci amical cu formaţia Nyiregyhaza Spartacus, tot din Ungaria, pe care l-a cîştigat, scor 2-1.

Sursa: NewsIn

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”