FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - VIITORUL

Gloriile Stelei, dezamăgite de prima repriză dintre Astra și Viitorul: "Doar Șumudică și Hagi au ieșit în evidență"

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 februarie 2017 20:54

Gabi Balint și Helmuth Duckadam au vorbit despre prima repriză dintre Astra și Viitorul încheiată cu scorul de 0-0, după 45 de minute în care nu s-a tras niciun șut pe spațiul porții.

"Sunt complet decepționat de prima parte. Îmi puneam speranțe mari în acest meci. Nu înțeleg ce se întâmplă cu Viitorul. Sunt prea lenți, previzibili. Se greșește mult de ambele părți, n-a fost nicio fază, niciun șut pe poartă. Sper ca a doua repriză să fie altfel.

Păcat, sunt jucători talentați, buni. Sunt jucători la Viitorul care sunt odihniți față de cei ai Astrei, ar trebui să impună ritmul. Totul trebuie să se facă în viteză", a declarat Balint la TV Digi Sport.

" Astra e o echipă obosită, Viitorul e fără ritm. Doar Șumudică și Hagi au ieșit în evidență. Ei au ieșit la marginea terenului pentru a protesta la diferite decizii ale arbitrilor" Helmuth Duckadam