FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - POLI IAȘI 0-0

Goluri nu, cartonașe da! Astra și Iași au remizat, 0-0, într-un meci cu doi eliminați

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 august 2017 18:24

Astra Giurgiu și Poli Iași au remizat în primul meci al etapei a 7-a din Liga 1, scor 0-0, după un meci cu două eliminări.

Singura fază notabilă din prima parte a fost eliminarea lui Romario Moise din finalul reprizei după cumulul de cartonașe galbene.

În repriza secundă ieșenii au ieșit la atac și în minutul 54 Kizito a scăpat singur cu portarul Iliev, însă nu l-a putut învinge pe goalkeeper din 10 metri.

Tot ieșenii au fost mai periculoși și în minutul 65, când Jo Santos a șutat puternic de la 20 de metri, dar mingea trimisă de el a fost respinsă de portarul giurgiuvenilor.

În prelungirile partidei, Tiago Almeida de la Iași a văzut cartonașul roșu direct și a fost trimis la cabine după un cot în figură aplicat unui adversar.

ASTRA - POLI IAȘI 0-0 TEXT
Eliminare: R. Moise 43 (Astra) / Almeida 90+1