FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC VOLUNTARI 2-0

Încă un puști debutat de Florin Bratu la Dinamo

Florin Vasile. FOTO: FCdinamo.ro

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 mai 2018 22:26

Sigură de primul loc în play-out și la adăpostul avantajului luat în prima repriză după golul lui Daniel Popa, Dinamo și-a permis să mai debuteze un fotbalist în acest campionat, în meciul cu FC Voluntari (2-0).

Când mai erau 20 de minute din partida trupa lui Mutu, Florin Bratu a decis să-l introducă pe teren pe Florin Cristi Vasile, un mijlocaș de 19 ani care a bifat primele sale minute în prima ligă.

Obișnuit al echipei U19 a "câinilor", Florin Cristi Vasile i-a luat locul lui Liviu Gheorghe în minutul 70 al meciului.

Mijlocașul a ajuns la Dinamo de la ASF Team București.

Un alt fotbalist promovat de Florin Bratu în acest sezon, stoperul Ricardo Grigore (19 ani) a marcat cu capul pentru 2-0 cu Voluntari.