FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - GAZ METAN 1-1

Iuliu Mureşan, după egalul cu Mediaş: "Sîntem vînaţi de arbitri!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2010 00:00

Clujenii au acuzat vehement arbitrajul lui Paul Unimatan la finalul meciului cu Gaz Metan (1-1).

"Arbitrajul ne-a dezavantajat din nou. Se întîmplă tot mai des, sîntem vînaţi. Am avut penalty clar la Culio, unde se impunea şi eliminare. Şi la Peralta se putea acorda lovitură de pedeapsă", a spus preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan. Reluările TV confirmă că "feroviarii" au fost privaţi de două penalty-uri, la faultul lui Pleşca asupra lui Culio, din minutul 35, şi 3 minute mai tîrziu, cînd Buican a intrat neglijent, cu piciorul sus, la Peralta.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”