FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - CFR CLUJ 2-1

Jucătorii CFR-ului n-au știut ce i-a lovit: "Am ieșit la 1-0, m-am dus la vestiare și m-am întors la 2-1 pentru adversari"

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 decembrie 2016 17:23

CFR Cluj a pierdut pe final partida jucată la Voluntari (1-2), după ce a condus cu 1-0 până în minutul 85, iar Cristi Bud a povestit că a ratat golurile ilfovenilor în cele câteva minute după schimbare, când a fost la vestiare.

Bud a fost înlocuit în minutul 74 cu Roman, iar Voluntari a marcat în minutele 86, din penalty, și 90+3.

"Am ieșit la 1-0, m-am dus la vestiare și când m-am întors era 2-1 pentru Voluntari. Îi felicităm pe cei de la Voluntari. E dificil fără antrenor. În a doua repriză terenul a fost foarte înghețat, nu știu dacă era pornită instalația.

Este acoperit domnul Găman de regulament la penalty, al doilea gol a fost din offside, dar nu mai contează. Păcat pentru că am avut meciul în mână", a spus Bud la TV Dolce Sport.

FOTO + VIDEO » Final dramatic în FC Voluntari - CFR » Scorul a fost răsturnat în ultimele minute!