LIGA 1    •   RAPID - STEAUA 1-1

L-a sunat sau nu pe Stoichiţă? Gigi Becali explică: "El a vrut să vorbească cu mine" :D

Ovidiu Ioaniţoaia

Steaua, victimă a arbitrului Dumitru, dar și a ei înseși!

Becali spune că nu e nici o problemă dacă-i dă comenzi lui Stoichiţă în timpul meciurilor

Luni, 30 Aprilie 2012, 20:02

Gigi Becali a explicat ce s-a întîmplat în momentul cînd Mihai Stoichiţă vorbea la telefon în timpul derby-ului cu Rapid. Patronul Stelei spune că se va implica la echipă indiferent de antrenor

"Mă bag peste antrenor pentru că nu scrie în nici o lege că n-am voie. Toţi antrenorii care vor să vină la Steaua trebuie să ştie asta. Dacă nu vor, să stea acasă. Dacă eu am sunat să vorbesc cu cineva de pe bancă şi Stoichiţă a vrut să vorbească el cu mine, asta e altceva. :D

Data viitoare o să-l sun pe Stoichiţă, ca să ştie toată lumea", a spus Gigi Becali la emisiunea Contraatac, pe GSP TV, moderată de Dan Udrea.

Patronul Stelei are suspiciuni în privinţa corectitudinii Astrei în partida contra Rapidului şi a lăsat să se înţeleagă faptul că se teme de implicarea lui Dinu Gheorghe:

"Mă aştept la orice după ce am văzut în meciul Vaslui - Astra. Nu vinde Ioan Niculae meciul cu Rapid, n-ai cum să zici aşa. El habar n-are, săracul! Nici Rednic n-ar face aşa ceva. Eu am văzut că a fost blat la Vaslui - Astra şi cu asta, basta!

Vreau să văd şi eu că Astra va juca aşa cum a jucat cu noi, apoi zic că am greşit. Eu nu sînt fariseu, spun adevărul".


Comentarii (61 ) Adaugă comentariu

instalezwindows.ro  •  01 Mai 2012, 13:21

Ai probleme cu laptop-ul sau calculatorul ? Suntem aici pentru tine ! www.instalez-windows.ro

suiac  •  01 Mai 2012, 11:48

Un clown ( Gigi ) si un lingau desgustator ( Stoichita )

ghena_pipera  •  01 Mai 2012, 02:20

Postat de imperator pe 30 Aprilie 2012, 23:53

Acu pe bune , Stoichita chiar ca seamana cu o Oita ! :))

ia uite ce poza am gasit cu tine pe net .....te-am prins lesinatule

dan14  •  01 Mai 2012, 00:53

nu ar mai trebui sa mearga nimeni la meciuri, sa joace cu tribunele goale, sa vina el cu mm cu mache si cu toti sugacii care il inconjoara. cu becali acolo Steaua nu va mai castiga nimic, daca nu venea Olaroiu nu vedea nici cupa aia, Steaua a devenit o mare caterinca din cauza unui taran.

biancorossi  •  01 Mai 2012, 00:18

Postat de djamorphis pe 30 Aprilie 2012, 22:03

Total de acord. Oricum mafia asta este deja din ce in ce mai influenta si in campionate puternice din Europa. Oricum, noi sa fim sanatosi si probabil ca ar trebui sa ne consumam mai putin nervii la imbecilitatea asta de campionat. Ne batem si iar ne batem, scandaluri, circ la TV ca intr-un final sa ne facem de ras cand ajungem in Europa. Dupa care incepe exact aceeasi telenovela. Over and over and over again.

exact. eu nu mai consum nici un nerv de vreo 12 ani. dupa era hagi+popescu @ co nu se mai poate vb de futbol in romania. ci numai de afaceri stranii si necurate.

biancorossi  •  01 Mai 2012, 00:16

Postat de terminatorul2 pe 30 Aprilie 2012, 23:15

: ))))))))))))))))))))))))))))))))))) urmez eu ! : ))))))))))

.......))) pai tu ce stii sa faci?? esti mai tare ca stoikitz kitz kitz ??

imperator  •  30 Aprilie 2012, 23:53

Acu pe bune , Stoichita chiar ca seamana cu o Oita ! :))

merace  •  30 Aprilie 2012, 23:52

Postat de leonidaslimax pe 30 Aprilie 2012, 23:50

cine sa le mai ajunga pe primele 5 merace? tu ai vazut otelul-tg mures sau scrii doar ca sa iti ocupi timpul? mai repede a fost blat la steaua-vaslui daca la toate fazele fixe il lasi liber pe wesley care are jumate din goluri marcate cu capul si nu tragi in 93 de minute un sut pe spatiul portii.

cat timp Steaua da valize, e semn clar ca nu poate castiga onest. orice e posibil, cat timp Gigi are bani si relatii, iar FRF si LPF ii lasa pe cei cu bani sa castige, in loc sa organizeze un campionat cinstit.

leonidaslimax  •  30 Aprilie 2012, 23:50

Postat de merace pe 30 Aprilie 2012, 23:06

Eu ma intreb daca Rapid-Steaua 1-1 nu a fost aranjat intre Gigi si Copos. Steaua si-a atins obiectivul, are loc de Europa League daca nu cade sub locul 5, fiindca finala Cupei o joaca Rapid si Dinamo, deci automat locul 5 din campionat merge si el in Europa League, iar Steaua, gratie punctajului bun in clasamentul UEFA, ar intra din pozitie mai buna decat orice alta echipa romaneasca, fiindca locul din campionat nu conteaza, ci palmaresul din ultimii ani. Practic, daca Steaua nu mai joaca pentru Champions League, acum lupta doar sa nu fie ajunsa din urma de alte echipe. Cine a recunoscut ca a dat valize, ramane mereu suspect de orice aranjament posibil.

cine sa le mai ajunga pe primele 5 merace? tu ai vazut otelul-tg mures sau scrii doar ca sa iti ocupi timpul? mai repede a fost blat la steaua-vaslui daca la toate fazele fixe il lasi liber pe wesley care are jumate din goluri marcate cu capul si nu tragi in 93 de minute un sut pe spatiul portii.

leonidaslimax  •  30 Aprilie 2012, 23:47

Ca sa nu va mai bateti capul su tot felul de pareri : eu l-am sunat pe Stoichitza sa il intreb dc a cazut bourceanu in fund cand a vrut sa bata cornerul !!!