FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CHIAJNA

VIDEO CFR Cluj - Chiajna 2-1 » Ilfovenii ratează incredibil victoria după ce în minutul 86 conduceau cu 1-0

Articol de GSP - Publicat marti, 28 aprilie 2015 15:51

CFR Cluj a revenit incredibil în meciul împotriva Concordiei Chiajna, deși în minutul 86 ilfovenii se aflau în avantaj.

Vezi meciul aici liveTEXT

VEZI AICI VIDEO

Serediuc a deschis în minutul 35, însă Alexandru Păun a egalat în minutul 87, după o gafă mare a lui Rîmniceanu, care a sărit pe sub minge.

Tiago Lopes a adus victoria ardelenilor la ultima fază după ce a marcat din apropierea liniei porții.

În urma acestui rezultat Concordia rămîne pe locul 11, cu 31 de puncte, însă poate fi depășită de 4 formații pînă la finalul etapei.

CFR Cluj este pe 17, cu 23 de puncte și așteaptă în continuare să își recapete cele 24 de puncte luate de comisii. Dacă se va întîmpla acest lucru ar urca pe locul 4, la egalitate cu CS U Craiova.