FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CONCORDIA 3-0

VIDEO Gaz Metan - Concordia Chiajna 3-0 și ilfovenii au tot mai mari emoții cu retrogradarea

Articol de GSP - Publicat marti, 23 mai 2017 15:57

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul de pe teren propriu cu Concordia, scor 3-0. Acest rezultat îi scufundă pe ilfoveni în zona retrogradării.

Alexandru Curtean a deschis scorul din penalty în minutul 31, iar în minutul 36 Herea a irosit o lovitură de la 11 metri acordată destul de ușor.

VEZI LIVETEXT / VEZI VIDEO

În minutul 69, oaspeții au rămas în 10 după ce Bejan a primit al doilea cartonaș galben. Gaz Metan s-a descătușat în ultimele momente de joc.

Trif a marcat în minutul 88, iar Olaru a transformat fără probleme al 3-lea penalty acordat în acest meci de Horațiu Feșnic.

Gaz Metan a adunat 37 de puncte și s-a apropiat la doar unul de Poli Iași.

Concordia rămâne pe locul 6, cu 23 de puncte, însă ar putea ajunge pe poziție direct retogradabilă.

Echipele de start:

Gaz Metan Medias:  Greab - V. Crețu, Trtovac, Khubutia, Rugasevici - R. Zaharia (cp), Ov. Bic - Al. Munteanu, S. Lupu, Al. Curtean - Al. Buziuc

Antrenor: Cristi Pustai

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Al. Albu, Fl. Bejan, N. Fota -  Koenders, Oct. Deaconu - R. Grădinaru, M. Cristescu, V. Munteanu - Ov. Herea

Antrenor: Dan Alexa