FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - SEPSI 1-2

VIDEO Schimb de locuri! Sepsi învinge la Voluntari, 2-1, și urcă pe poziția a 3-a în play-out

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 mai 2018 12:48

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul de pe terenul lui FC Voluntari, scor 2-1, din etapa a 9-a din play-out.

Covăsnenii au deschis scorul dup 17 minute de joc, când Hamed a fost găsit perfect de o pasă a lui Tandia și a marcat. Cinci minute mai târziu Fulop a majorat diferența când s-a trezit cu o minge pe jos în careu.

Pe lângă scorul defavorabil, Adrian Mutu, antrenorul ilfovenilor, a mai avut o problemă: în minutul 30 a fost obligat să-l înlocuiască pe Sânmărtean, accidentat, cu Novac.

Cu 9 minute înainte de final, Laurențiu Marinescu a transformat lovitura de pedeapsă obținută de Voicu și a readus speranțele în tabăra gazdelor.

Deși ilfovenii au atac în valuri, trupa lui Adi Mutu a pierdut un jucător în minutul 84, când Cazan a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault asupra lui Kuku.

clasament

FC VOLUNTARI - SEPSI 1-2  VIDEO / TEXT!
Au marcat: L. Marinescu '81 / Hamed '16, Fulop '21

Yasin Hamed e cel mai tânăr marcator din sezonul ăsta! Cei mai tineri marcatori sunt: (12.09.1999 / Sepsi - 1 gol), Alexandru Mățan (29.08.1999/ Viitorul - 1 gol), Denis Drăguș (06.07.1999 / Viitorul - 1 gol), Olimpiu Moruțan (25.04.1999 / FC Botoşani - 2 goluri), Robert Moldoveanu (08.03.1999 / Dinamo - 3 goluri)

Echipele de start:

Voluntari: Balauru - Pleașcă, Achim, Cazan, Bucurică - Lazăr, Sânmărtean - Deac, Marinescu, D. Benzar - Bălan
Rezerve: Petrariu, Horj, Novac, F. Cernat, Căpățînă, Pîrcălab, A. Voicu

Sepsi: Niczuly - Dalmau, Viera, Ursu, Sato - Ghinga, Petrvikj - Oliveira, Fulop, Hamed - Tandia
Rezerve: Alex Gorrin, Kuku, N. Ross, A. Hadnagy, Dima, Burlacu