FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 1-0

VIDEO » Campioana Viitorul o bate pe CFR Cluj, scor 1-0, și lupta la titlu devine tot mai aprigă

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 octombrie 2017 17:02

Viitorul i-a administrat lui CFR Cluj cea de-a doua înfrângere din acest sezon, după victoria de sâmbătă seară din etapa a 15-a, scor 1-0, la Ovidiu.

Ardelenii au început în forță și în minutul 11 au cerut penalty la o intervenție prin alunecare a lui Hodorogea la Deac, însă arbitrul Sebastian Colțescu a lăsat jocul să continue.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Eric când mai era un singur minut din prima repriză. Brazilianul a transformat o lovitură liberă de la 25 de metri.

Culio și Deac au văzut cartonașe galbene în această partidă și vor lipsi la meciul de etapa viitoare cu Gaz Metan.

VIITORUL - CFR CLUJ 1-0  VIDEO / TEXT
A marcat: Eric 44

6 goluri i-a marcat Eric lui CFR Cluj de-a lungul timpului, fiind echipa cu cele mai multe goluri primite din partea brazilianului

Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu - Daniel Lopez, Țîru, Hodorogea, Cr. Ganea - Cicâldău, T. Băluță, Vînă - Țucudean, Eric de Oliveira, Chițu.
Antrenor: Gheorghe Hagi.
Rezerve: Buzbuchi, Horj, De Noojer, Mățan, Chițu, Ciobanu, Kofi Twumasi

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Mario Camora (cp) - Peteleu, Hoban - Djokovici, Deac, Culio - Balde.
Antrenor: Dan Petrescu.
Rezerve: Duka, Boli, Rus, Nistor, Coman, Moutinho, Păun

clipboard01

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”