FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FC VOLUNTARI 0-0

VIDEO Viitorul nu se regăsește! A făcut 0-0 cu FC Voluntari și a ajuns la 388 de minute fără gol marcat în Liga 1

Articol de GSP - Publicat marti, 08 august 2017 17:00

Viitorul și FC Voluntari au terminat la egalitate într-un meci din etapa a 5-a din Liga 1, scor 0-0, după o partidă în care campioana României a ratat mai multe ocazii importante în repriza secundă.

Benzar, în minutul 59, a avut prima mare ocazie, dar șutul său cu piciorul stâng a fost repsins în corner de Petrariu. Un minut mai târziu, Chițu a reluat cu capul paralel cu poarta, din interiorul careului, ratând o bună ocazie de gol.

Florinel Coman și-a încercat și el norocul în minutul 69, dar mingea n-a intrat în poartă.

VIITORUL - FC VOLUNTARI 0-0 VIDEO TEXT

388 de minute
are Viitorul fără gol marcat în Liga 1

CLASAMENT:

clasament

Așa cum Gazeta a anunțat încă de ieri, George Țucudean n-a fost inclus în lot pentru meciul de astăzi după un scandal-monstru cu oficialii echipei. Viitorul a emis astăzi un comunicat în care a negat conflictul dintre jucător și conducere argumentând că Țucudean "nu se putea concentra la fotbal în această perioadă".

Cu toate acestea, Țucudean a fost prezent la meci, dar a urmărit partida din tribune.