FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREŞ - DINAMO 2-1

VIDEO Superexecuţiile lui Gabi Mureşan o duc pe ASA Tg. Mureş la 5 puncte de Steaua, după 2-1 cu Dinamo

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 06 martie 2015 22:23

ASA Tg. Mureş continuă să rămînă neînvinsă pe teren propriu, după victoria cu Dinamo, scor 2-1.

Stăncioiu a intervenit excelent în debutul meciului în faţa lui Cristescu, rămas singur în faţa porţii (VIDEO). Au urmat două faze rapide cu Filip în prim plan. Mai întîi, dinamovistul a respins de pe linia porţii reluarea lui Manolov (28), pentru ca peste un minut să trimită o torpilă blocată cu greu de portarul gazdelor. (VIDEO)

Dinamoviştii aveau să deschidă scorul chiar înainte de pauză prin Bilinski, după centrarea excelentă a lui Elhamed. (VIDEO) În repriza a doua, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 58, după o bîlbîială în defensivă, care l-a forţat pe Machado să-l faulteze pe Bumba din postura de ultim apărător. (VIDEO)

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Mureşan a întors soarta partidei în numai şase minute. Mijlocaşul lui ASA l-a învins pe Naumovski cu o torpilă de la 20 de metri (66 - VIDEO), pentru ca mai apoi să îl ridiculizeze cu un lob spectaculos după o tentativă de centrare. (VIDEO)

Cu această victorie, ASA o egalează pe Petrolul şi se apropie la 5 puncte de Steaua.

Echipele de start:
ASA Tg. Mureş: Stăncioiu - Feussi, Bejan, M. Constantin, L. Sepsi - G. Mureşan, N'Doye - Bumba, Cl. Voiculet, Hora - Manolov
Rezerve: Viciu, Gorobsov, Gonzalez, Zicu, D. Goga, Axente, Hanca

Dinamo: Naumovski - Bărboianu, Machado, Bunoza, S. Filip - N. Grigore, Elhamed - Matei, Cristescu, Alexe - Bilinski
Rezerve: Marc, Grozav, Rotariu, Durimel, Boubacar, Serginho, Niculae

Valentin Lazăr, bolnav, nu face parte din lotul lui Dinamo pentru acest meci.