FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - ACS POLI

VIDEO Astra - ACS Poli Timișoara 2-2 » Giurgiuvenii dau șansa urmăritoarelor să se apropie

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 noiembrie 2015 18:33

Astra Giurgiu a remizat pe teren propriu în partida cu ACS Poli Timișoara, scor 2-2. Bănățenii rămîn fără succes în deplasare în acest sezon.

VIDEO

De Amorim a deschis scorul după pasa lui Denis Alibec în minutul 9. Ianis Zicu a restabilit egalitatea 20 de minute mai tîrziu.

Alexandru Curtean a adus-o pe ACS în avantaj în minutul 68, însă Budescu a restabilit egalitatea în minutul 86 dintr-un penalty obținut de Denis Alibec.

Astra ajunge la 37 de puncte după acest joc și rămîne lider indiferent de celelalte rezultate. ACS Poli e abia pe 10, cu 16 puncte. Distanța dintre Astra și celelalte urmăritoare se poate micșora. Viitorul are acum cu 5 puncte mai puțin, iar Steaua și Pandurii cu 7.

Echipele de start:

Astra: Lung jr. - Queiros, Geraldo, Găman, Al. Stan - Boubacar, Teixeira - Tembo, Budescu, De Amorim - Alibec

* Daniel Niculae s-a rupt la încălzire și a fost înlocuit cu De Amorim

ACS Poli: Kirschtein - Belu, Melinte, Luchin, D. Popescu - Llorente, O. Popescu - Hernandez, Zicu, Curtea - Elek