FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - UNIVERSITATEA CLUJ 1-1

VIDEO » Astra - Universitatea Cluj 1-1 » Giurgiuvenii au obţinut un egal în 9 oameni

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 22 noiembrie 2014 20:10

Astra a terminat la egalitate cu Universitatea Cluj, scor 1-1, şi a rămas pe locul 4, cu 26 de puncte după primele 15 etape.

Vezi aici golul lui Bukari
Vezi aici golul lui Lemnaru
Vezi desfăşurarea liveTEXT a partidei

Giurgiuvenii au început meciul în atac, iar în minutul 2, Constantin Budescu a avut prima ocazie uriaşă. Fotbalistul a trimis cu capul peste poartă o minge care l-a găsit singur în centrul careului.

Primul gol al partidei a venit în minutul 55, cînd Budescu a şutat de la marginea careului, Panagopoulos a respins în faţă pînă la Bukari, iar acesta din urmă a înscris.

U Cluj a egalat în minutul 67 prin Lemnaru, după un penalty făcut de Silviu Lung. Clujenii au mai beneficiat de un penalty după faultul lui Pliatsikas, dar Muşat a trimis în bară.

În ultimele 15 minute, giurgiuvenii au rămas în nouă oameni, după eliminările lui De Amorim şi Florescu, dar au fost mai periculoşi prin Alibec şi Bukari, care au trimis mingea în bară.

Echipele de start:

Astra: Lung Jr. – Pliatsikas, Yousseff, Oros, Morais– Florescu, Laban – Enache, Budescu, De Amorim – Bukari

”U” Cluj: Panagopoulos – Ciupe, Ninu, Skvorc, Muşat – Stojanovici, Costin, Cristocea - Mengolo, Lemnaru, Gravenberch