FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAȘI - VIITORUL 0-0

VIDEO "Regele" rămîne sus » Viitorul obţine o remiză la Iaşi, 0-0 cu CSMS

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2015 17:11

Viitorul lui Gică Hagi a scos in extremis un punct la Iaşi, 0-0 cu CSMS Iaşi.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

Puştii "Regelui" rămîn cu o singură înfrîngere în acest tur, suferită în faţa Stelei, scor 0-1. Chiar dacă nu au mai avut aceeaşi prestaţie convingătoare din primele runde, elevii lui Hagi au obţinut un egal la Iaşi.

Click aici pentru VIDEO!

Ianis Hagi a avut şi el o evoluţie modestă, fiind schimbat de tatăl său la puţin timp după startul reprizei secunde. Gazdele au cerut două penalty-uri pe final de meci, avînd dreptate în cazul acţiunii din minutul 70, cînd şutul lui Ciucă a atins mîna unui fundaş al Viitorului.

Echipele:

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Enescu, Mitici - Viveiros, V. Gheorghe, Piccioni - Liviu Ganea

Rezerve: Caparco, Crețu, Joao Paulo, Grigorie, Golubovici, Țigănașu, Bădic

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea - I. Filip, Nedelcu, R. Marin - Ianis Hagi, Fl. Tănase, Aganovici

Rezerve: Albuț, Raul Ciupe, Vl. Achim, Boli, Nicoliță, Chițu, Gavra

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”