FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - U CLUJ 1-1

VIDEO » Gaz Metan - U Cluj 1-1 » Un egal care nu ajută nici o echipă

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 17:33

Gaz Metan şi U Cluj s-au întîlnit în primul meci al zilei, încheiat la egalitate, scor 1-1.Gaz Metan şi U Cluj veneau după două meciuri în Liga 1 în care fiecare echipă a acumulat doar un punct şi aveau nevoie de victorie pentru a sta departe de zona retrogradabilă.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 39 de Azdren Llullaku, cu un şut de la marginea careului.

În a doua repriză, jucătorii lui U Cluj au fost mai periculoşi şi au avut mai multe ocazii, printre care şi o bară.

Golul egalizator a venit în minutul 84. Mengolo a scăpat singur cu Buchta, mingea trimisă de acesta a lovit bara şi Vali Creţu a trimis balonul în propria poartă.

După acest egal, medieşenii au acumulat 15 puncte şi rămîn pe locul 10.

Elevii lui George Ogăraru rămîn în zona retrogradabilă, cu 13 puncte. În cazul unor victorii, Pandurii şi Concordia Chiajna pot depăşi pe U Cluj în clasament, iar clujenii ar ajunge pe locul 15.

Vezi AICI autogolul lui Vali Creţu (84')