FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CSMS IAȘI 1-2

VIDEO Victorie neașteptată a lui CSMS Iași pe terenul Viitorului, scor 2-1 » Moldovenii egalează ASA

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2016 16:37

CSMS Iași a realizat surpriza începutului de ani învingînd în deplasare Viitorul lui Gheorghe Hagi scor 2-1.

Vezi meciul în format liveTEXT

VIITORUL - CSMS IAȘI 1-2
Au marcat:
Fl. Tănase '90 / Golubovici '45+2, Viveiros '53

Vezi VIDEO cu golurile marcate

Moldovenii au deschis scorul în prelungirile primei reprize, cînd Pecanha a ieșit hazardat din poartă la Andrei Cristea, fostul atacant al Stelei a preluat în lateral și a centrat în fața porții de unde Golubovici a trimis în plasă.

Nuno Viveiros a dublat avantajul echipei sale în minutul 53 după un contraatac în trei alături de Cristea și Bole. Portughezul a finalizat cu un șut de la marginea careului deviat de Bănel Nicoliță.

Trupa lui Hagi a redus din diferență în minutul 90, cînd Florin Tănase a transformat lovitura de pedeapsă obținută după hențul lui Bole.

CSMS Iași ocupă locul 7 și a egalat-o în clasament pe ASA Tg. Mureș, ambele au 35 de puncte. Viitorul rămîne pe locul 2, cu 43 de puncte.

Echipele de start:

Viitorul: Pecanha - Nicoliță, Goulon, Boli, Cr. Ganea - R. Marin, I. Filip, De Lucas - Cernat, I. Hagi, F. Tănase
Rezerve: Buzbuchi, Benzar, Rusu, Nedelcu, Dumitrescu, Chițu, Hodorogea

CSMS Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu - V. Gheorghe, Crețu - Viveiros, A. Cristea, Bole - Golubovici
Rezerve: Caparco, Bădic, Piccioni, Enescu, Llullaku, Saric, Onduku

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”