FOTBAL  »  Superliga  »  ASA - U CLUJ

Pierduţi prin ploaie! ASA şi U Cluj au terminat la egalitate 0-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 iulie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 26 iulie 2014 20:25

Victorioasă în Cupa Ligii contra Petrolului, U Cluj a vrut să ia toate cele 3 puncte din deplasarea de la Tîrgu Mureş, unde a întîlnit ASA, însă nu a reuşit.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Cele două echipe au terminat la egalitate, 0-0, la capătul unui meci în care şi-au împărţit momentele bune. U a început mai bine, dar finalul reprizei i-a găsit pe mureşeni în atac, ratînd cîteva şanse de a marca.

Tot ASA a fost cea care a jucat mai bine şi imediat după pauză, însă spre final a căzut fizic, iar U Cluj putea da lovitura. Nu s-a marcat şi ambele echipe s-au ales cu cîte un punct.

Echipele de start:

ASA Tîrgu Mureş: Stăncioiu - Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi - N'Doye, Gorobsov - Szekely, Voiculeţ, Hora - Henrique

Rezerve: Botoşer, Bumba, Amauri, Zicu, Goga, Sălăgeanu, Feussi

U Cluj: Veselovsky - P. Jovanovici, Neag, Ninu, Muşat - Bucşa, Costin - Boutadjine, Kovacs, Viveiros - Jula

Rezerve: Niculescu, Tîrnăcop, Stojanovici, Ciupe, Mengolo, Lungu, Sauvadet