FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC VOLUNTARI 2-0

FOTO CFR Cluj le-a administrat prima înfrîngere celor de la Voluntari, 2-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 iulie 2015 20:25

CFR Cluj a învins pe propriul teren FC Voluntari, scor 2-0, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1, după golurile lui Petrucci și Păun.

CFR CLUJ - FC VOLUNTARI 2-0
Au marcat:
Petrucci 41',Păun 56' p.

Vezi meciul în format liveTEXT

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Lopes și-a încercat norocul încă din startul meciului, cînd a șutat de la 30 de metri, mingea lovind bara transversală a porții lui Balauru. Ilfovenii au ripostat în minutul 15, dar Mincă s-a opus perfect șutului lui Bălan.

Apărarea Voluntariului a cedat în minutul 42, cînd Petrucci s-a înălțat perfect de lîngă Zaharia și a trimis cu capul la colțul lung. Scorul final a fost stabilit în minutul 57 de Păun dintr-o lovitură de la 11 metri.

După acest joc, CFR Cluj a urcat pe locul 10, cu două puncte, după ce a pornit cu un dezavantaj de 6 puncte la începutul campionatului. De partea cealaltă, ilfovenii au coborît pe poziția a noua, cu 3 puncte.

CFR: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - A. Mureșan, Petrucci - Oliveira (Jakolis 74'), N. Roșu (Voiculeț 59'), A. Păun (Bruno 85') - Beleck
Rezerve: A. Marc, L. Goian, Negruț, Guima

Voluntari: Balauru - R. Zaharia, Novakovici, Achim, Pîrvulescu - Maftei, Novac (Deac 74'), H. Kone, Călințaru - N. Grigore (Todoran 57'), Ad. Bălan (M. Matei 62')
Rezerve: P. Botaș, F. Maxim, S. Rădoi, Cîrstocea