FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - POLI TIMIȘOARA 0-2

VIDEO » Vașvari-show! Fostul jucător de la Botoșani a adus victoria lui ACS Poli Timișoara cu Gaz Metan, 2-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 august 2017 17:05

ACS Poli Timișoara a rezolvat meciul de la Mediaș încă din primele 25 de minute când a marcat golurile care aveau să stabilească scorul final, 2-0.

Vașvari a fost omul de gol al bănățenilor. Acesta a deschis scorul în minutul 18, în urma unei combinații între Bîrnoi și Munteanu. Tot Vașvari a majorat diferența șapte minute mai târziu, când a trimis direct la vinclu o lovitură liberă de la 20 de metri.

Bănățenii au avut emoții imediat după pauză când Vașvari a avut o intervenție întârziată asupra lui Tîrcoveanu și a fost eliminat. Contrar omului eliminat, cei care au atacat au fost tot cei de la Timișoara, iar în minutul 64 Mailat a șutat de la marginea careului, dar Khubutia a deviat mingea în afara terenului.

GAZ METAN - ACS POLI TIMIȘOARA 0-2 VIDEO / TEXT
A marcat: Vașvari 18, 25

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca - I. Voicu, Khubutia, Perendija, Bușu - Mitici, Danci - Buziuc, Tîrcoveanu, Curtean - Olaru
Rezerve: Greab, Sîrghi, Bic, Trif, R. Romeo, P. Pereira, L. Manole

ACS Poli Timișoara: Curileac - V. Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu - Artean, Vașvari - Al. Munteanu, Bîrnoi, Ciucur- Oct. Drăghici
Rezerve: Straton, Haruț, Șeroni, Soljici, Croitoru, Mailat, Bianconi