FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ASTRA

Astra egalează pe final Pandurii după un gol superb al lui Seto și ia un punct nesperat

Articol de GSP - Publicat joi, 09 aprilie 2015 17:10

Pandurii și Astra și-au împărțit punctele în etapa a XXV-a din Liga 1, după ce au terminat la egalitate, 1-1.

Jocul a fost dezechilibrat în minutul 22, cînd Dan Spătaru a fost eliminat pentru o intrare dură asupra unui adversar.

Prima reușită a aparținut gorjenilor care au deschis scorul după 68 de minute de joc prin capul lui Cordoș care a deviat în poartă lovitura liberă executată de Eric.

Egalarea a venit cu patru minute înainte de finalul jocului, atunci cînd niponul Takayuki Seto a prins un traso de la 16 metri și l-a învins pe Gliwa.