FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - DINAMO 1-3

VIDEO+FOTO Dinamo a depășit Steaua în clasament după 3-1 cu FC Voluntari! Gol de senzație al lui Anton

Articol de GSP - Publicat luni, 30 noiembrie 2015 22:23

Dinamo a învins în deplasarea de la FC Voluntari, care s-a jucat chiar pe stadionul Ștefan cel Mare, scor 3-1, și a depășit-o pe Steaua în clasamentul Ligii 1.

FC VOLUNTARI - DINAMO 1-3
Au marcat:
Spahija '65 / Gnohere '1, Filip '41, Anton '60

Vezi meciul în format liveTEXT

Vezi VIDEO cu golurile partidei

"Cîinii" au deschis scorul încă din secunda 34, prin Gnohere, francezul reușind astfel să-i depășească pe Breeveld (Steaua-FC Botoșani 5-3, min. 1:01) și pe Alibec (Voluntari-Astra 1-2, min. 1:08).

Steliano Filip a majorat diferența cu patru minute înainte de finalul primei reprize, cu un șut de la 18 metri. Dinamoviștii au dus scorul la 3-0 după o oră de joc, atunci cînd Paul Anton a trimis un șut superb de la 25 de metri.

Ilfovenii au marcat golul de onoare în minutul 65 prin Spahija, care s-a desprins din marcaj și a reluat cu capul în plasa porții apărate de Cerniauskas.

În minutul 90, Kone (Voluntari) a văzut al doilea cartonaș galben pentru o simulare la marginea careului și a fost trimis la cabine.

După etapa a 19-a, Dinamo a urcat pe locul 4, cu 33 de puncte, în timp ce FC Voluntari este pe locul 13, cu doar 11 puncte.