FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - VIITORUL

VIDEO şi FOTO Rapid - Viitorul 0-0 » Giuleştenii au rezistat o repriză în nouă oameni!

Articol de GSP - Publicat luni, 02 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 02 martie 2015 22:34

Rapid şi Viitorul au terminat la egalitate ultimul meci din această etapă, scor 0-0.

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici video

În prima repriză, Borda a reluat cu capul din şase metri, iar portarul Călin Albuţ a scos de pe linia porţii şi a trimis în corner. În finalul primei părţi, rapidiştii şi-au pierdut cumpătul, iar Daniel Niculae şi Josl au primit cartonaşe roşii, după faulturi dure.

În a doua repriză, jucătorii de la Viitorul nu au reuşit să profite de superioritatea numerică şi nu au avut nici o ocazie. Cea mai mare ocazie a meciului le-a aparţinut giuleştenilor, după ce Coimbra a ratat singur cu Albuţ.

Unul dintre momentele de remarcat a avut loc în prima repriză, cînd nocturna stadionului s-a stins pentru puţin timp.

După acest egal, Rapid are 15 puncte, cu patru mai puţin decît echipa aflată pe primul loc care asigura salvarea de la retrogradare.

Elevii lui Gică Hagi au ajuns la două meciuri fără gol marcat în acest retur şi au 22 de puncte, fiind pe locul opt.

Rapid - Viitorul 0-0
Eliminări: D. Niculae (41), Josl (43)

Rapid: Buchta - Josl, Borda, Cmovs, Joan Oriol - Gecov, Garai - Meulens (Vasile 46), Rui Miguel (Joao Coimbra 38), D. Niculae - Benson (Cerlincă 83)
Rezerve: Bornescu - Sapina, Al. Dan, Martin

Viitorul: Albuţ - Hodorogea, Ţîru, Mamele, Manea - Daminuţă (Henrique 71), Nedelcu (Vînă 63), C. Munteanu - Nicoliţă, Bonilla, Mitriţă (Pană 79)
Rezerve: Tordai - Puţanu, Sava, Marin

Arbitru: G. Găman (Craiova) Asistenţi: O. Şovre (Oradea) şi D. Mitruţi (Craiova)