FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - POLI IAȘI 1-1

VIDEO+FOTO // FCSB - Poli Iași 1-1 » Al doilea pas greșit în Liga 1 pentru Nicolae Dică

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 august 2017 23:44

FCSB și Poli Iași au remizat în etapa a 5-a din Liga 1, scor 1-1, într-un meci disputat pe Arena Națională în fața a 5.038 de spectatori. Este al doilea pas greșit în campionat pentru Nicolae Dică, după egalul, 1-1, cu CSU Craiova.

Moldovenii au deschis scorul rapid prin Platini, care a profitat de o eroare a lui Bălașa și a marcat în minutul 9. Roș-albaștrii au alergat după egalare, însă Florin Tănase n-a putut profita de centrarea lui Golofca și a șutat slab.

Golul egalizator a venit în minutul 56, când Gnohere a transformat sigur o lovitură de pedeapsă, după ce mingea l-a lovit în mână pe Tiago. Ieșenii puteau da lovitura cu 4 minute înainte de final, dar Danu Spătaru s-a pierdut în fața lui Niță și a șutat în portarul roș-albaștrilor.

FCSB - POLI IAȘI 1-1 VIDEO / TEXT
Au marcat: Gnohere 56 pen. / Platini 9

5.038 de suporteri
au fost prezenți la această partidă

CLASAMENT:

Echipele de start:

FCSB: Fl. Niță - G. Enache, Bălașa, Larie, Momcilovici - Pintilii, J. Morais - Man, Fl. Tănase, Golofca - Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Gnohere, V. Achim, Ov. Popescu, D. Benzar, R. Grecu, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

Poli Iași: Kelava - Almeida, Frăsinescu, Cioinac, Sin - Qaka, Chelaru - Bădic, Pedro Mendes, Platini - A. Cristea
Rezerve: Koselev, Luwaga, Spătaru, Danale, Vremea, Moisi, Panțîru
Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: Iulian Călin (Argeş) / Asistenți: Valentin Avram (Bucureşti) și Vlad Bârleanu (București) / Rezervă: Adrian Comănescu (Vâlcea) / Observator: Adrian Vidan (București)